Samosprávy, obce, města Podnikatelé a firmy

Tiskové informace

Hledat obec

E-mailový zpravodaj

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje a budete vždy jako první informováni o připravovaných novinkách.
Pro případ odhlášení klikněte zde.

Držitel certifikace ISO

Certifikát ISO

^

Ctíme

100 let Československé republiky

Pomáháme

Husův rodný dům

600 let Husovy oslavy 2015

ČMELÁČEK z.s.

4.10.2018

PŘÍJMY OBCÍ ROSTOU - OBCE JSOU NEJBOHATŠÍ V HISTORII ČESKÉ REPUBLIKY

Příjmy obcí a výsledek jejich hospodaření je nejlepší v celé historii naší země. Obce měly přebytek hospodaření za rok 2017 ve výši 21,4 miliardy Kč. V roce 2018 se očekává přebytek 17,7 miliard Kč. Zůstatky na jejich účtech již překročily 200 miliard Kč! Očekává se, že v roce 2019 přesáhnou 250 miliard Kč, cože je narůst za posledních 5 let o více jak 150 miliard Kč. Prosím připomínáme, že státní rozpočet oproti tomu počítá se schodkem cca 40 miliard!! i přesto, že veřejné finance jsou na vrcholu své "výkonnosti". Obce tak stále zůstávají naprosto bezkonkurenčním investorem a hybatelem rozvoje naší země, zvláště ve chvíli, kdy si připomínáme 100 let existence naší samostatnosti. Jak dlouho tento trend vydrží se dá jen stěží předvídat, rozhodně však "nová zastupitelstva" budou mít zájem masivně investovat, protože za pár let skončí i dotace z EU!

Detaily naleznete zde: klikněte...

29. 1. 2010

KOMUNÁLNÍ POLITICI SE DOVEDOU ÚČINNĚ BRÁNIT PROTI KORUPCI STÁTNÍCH ÚŘEDNÍKŮ (aneb co celostátní média bohužel nevysílají)
Tleskáme hrdinství samosprávy v Kostelci nad Orlicí, jen více takových a bude lépe. Více zde: Odkaz na stránky Policie ČR

4. 11. 2009

Tisková zpráva z konference ROZPOČET A FINANČNÍ VIZE MĚST A KRAJŮ ČR, která se konala 24. září v Praze.

Tisková zprává z V. SETKÁNÍ STAROSTŮ A MÍSTOSTAROSTŮ STŘEDOČESKÉHO KRAJE, které se konalo 29. září ve Slaném.


17. 6. 2009

Deficit státního rozpočtu bude v roce 2010 větší, než co utratí města a obce ČR za dva roky!

Starostům se nelíbí, že předchozí vlády vytvořili situaci, kdy stát se zadluží v roce 2010 o dalších 170 mld. Kč, to je 2x více než utratí všechna města a obce za celý rok (vyjma Prahy, Brna, Ostravy a Plzně). Pouze 70 mld. Kč dostávají obce a města ročně na svůj chod a rozvoj (bez Prahy). Celkový dluh státu výrazně překročí 120 tis. Kč na každého člena domácnosti. Více než polovina obcí v ČR, celkem 3611 obcí, je ve velikosti do 500 obyvatel a od státu dostává v tzv. rozpočtovém určení daní jen cca 10 miliard. Kč na rok (žije tu cca 1 mil. obyvatel). Ostatní města bez Prahy, Brna, Ostravy a Plzně, kterých je v ČR cca 2629 a žije v nich cca dalších 7 mil. obyvatel, dostávají druhých dalších cca 10 mld. Kč na rok. Je to zločin poslanců a vlád na občany obcí a měst v ČR. Přesto, že v současnosti prakticky veškeré investice pro zlepšení života občanů zajišťují prakticky již pouze obce a města.

Starostové situaci 16. června projednali s premiérem Janem Fischerem, předsedou ČSSD Paroubkem, předsedou KDU ČSL Svobodou, místopředsedou ODS Bendlem a dalšími významnými osobnostmi na IV. Národním setkání starostů, primátorů a hejtmanů, které včera ve večerních hodinách skončilo. Výsledkem je Pražské memorandum starostů 2009, ve kterém starostové požadují, aby stát přesunul peníze z rukou špatných hospodářů k těm lepším níže k lidem. Důsledkem by byly vysoké úspory ve státním úředním aparátu, který rozděluje dotace. Starostové dotace dlouhodobě kritizují a požadují, aby o rozvoji měst a obcí rozhodovala volená zastupitelstva, která jsou blíže lidem a hospodaří lépe. Města a obce nevytváří deficity, ale za rok 2008 skončilo hospodaření měst a obcí přebytkem.


Praha 16. 6. 2009

Pražské memorandum starostů 2009

Starostové přijal na svém IV. Setkání starostů primátorů a hejtmanů, které se dnes konalo v Praze, Pražské memorandum starostů 2009 a jednali s předsedou vlády Fischerem a předsedy politických stran o vážné situaci státních financí.

Znění Pražského memoranda starostů z 16.6.2009 zní:

1. Peníze na rozvoj obcí a měst samosprávám!

  • převézt dotace na rozvoj obcí a měst z vlivu úředníků samosprávám změnou zákona o rozpočtovém určení daní (RUD)
  • zastupitelstva obcí hospodaří lépe, než hospodařily vlády

2. Vlády a poslanci dosud vedli státní finance ke krachu – vyzýváme ke změně, dokud je čas!
3. Požadavky starostů obcí a měst musí stát řešit.

  • na požadavky petice 1000 starostů nebyla reakce kromě slibů
  • města a obce by měl stát brát vážně


Praha 5. 6. 2009

Hrozí bankrot státních financí

Starostové budou jednat s vládou a předsedy politických stran 16. června v Praze na IV. Národním setkání starostů, primátorů a hejtmanů a budou požadovat rychlé řešení.

Vlády a poslanci vytváří ročně deficit, který by stačil na financování všech měst a obcí V ČR na dva roky! Stát ročně vytvoří deficit 170 mld. Kč (plán 2010), to je 2x více než dostává všech 6244 obcí a měst v ČR na zajištění veškerého chodu a rozvoje na celý rok. Politici a poslanci nereagovali na petici 2000 starostů z minulého roku. Nejlepšími hospodáři jsou domácnosti, hned poté města a obce a nejhorším hospodářem je stát (státní rozpočet). Situace v ČR rychle směřuje ke krachu veřejných financí, které zažilo Maďarsko.Velmi špatná situace financí státu není důsledkem finanční světové krize, ale je to výsledek práce poslanců a vlád. Kdybychom hospodařili tak jako vlády a poslanci, lidé by nás vyházeli z oken radnic dodávají starostové.Starostové protestují a navrhují řešení. Požadavky více než tisíce starostů na řešení situace z minulého roku, uvedené v petici „Stop dotacím z ústředí, zelenou samosprávám!“, zatím vlády ani poslanci nevyslyšely. Nevíme už, co máme dělat, poslanci naše přání trvale ignorují a zachovávají systém komunistických dotací a novodobých astronomických deficitů. Starostové proto 16. června na svém IV. Národním setkání starostů, primátorů a hejtmanů zveřejní fakta o špatném hospodaření státu a fakta o svém vlastním hospodaření v tzv. Pražském memorandum starostů 2009.

 


Všechna práva vyhrazena © 2004 - 2011 Regionservis spol. s r.o.
® Název Regionservis a logo Regionservis jsou registrované ochranné známky.
Pro společnost Regionservis s.r.o. portál spravuje NerWare